אינדקס האתרים המוביל והמקצועי בישראל. כל האתרים הכי שימושים ופופולריים במקום אחד.
בית חדשות “התקלה” של פרקליט המדינה וההבהרה של נשיאת בית המשפט העליון

“התקלה” של פרקליט המדינה וההבהרה של נשיאת בית המשפט העליון

נשיאת בית המשפט העליון השופטת אסתר חיות שוחחה הבוקר (שישי) עם פרקליט המדינה שי ניצן והבהירה לו כי אין מקום להכללת שמותיהם של שופטים מכהנים ברשימות התפוצה וביקשה לפעול להסרת שמות השופטים המכהנים מרשימות התפוצה. פרקליט המדינה הסביר כי מדובר בתקלה והשופטים המכהנים יוסרו מרשימת התפוצה.

שיחת ההבהרה הבוקר של נשיאת בית המשפט העליון נעשתה בעקבות פנייה ששלח פרקליט המדינה שי ניצן במייל לרשימות תפוצה של מנהלים לשעבר בפרקליטות המדינה ובהם ארבעה שופטים מכהנים, בבקשה לסייע לו להדוף את ההתקפות על הפרקליטות הנשמעות בתקשורת.

נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות. צילום: דוברות בתי המשפט

מדוברות הרשות השופטת נמסר כי “מכתבו של פרקליט המדינה הכולל מידע פומבי ‘הרלוונטי לדיון הציבורי על הפרקליטות’ נשלח ברשימות תפוצה של מנהלים לשעבר בפרקליטות המדינה ובהם ארבעה שופטים מכהנים. בשיחה שקיימה נשיאת בית המשפט העליון השופטת אסתר חיות עם פרקליט המדינה הבוקר, הבהירה כי אין מקום להכללת שמותיהם של שופטים מכהנים ברשימות התפוצה וביקשה לפעול להסרת שמות השופטים המכהנים מרשימות התפוצה. פרקליט המדינה הסביר כי מדובר בתקלה והשופטים המכהנים יוסרו מרשימת התפוצה”.

בפרקליטות הדגישו כי “הנהלת הפרקליטות נוהגת זה שנים לשמור על קשר עם פורום יוצאי הנהלת הפרקליטות, ובמסגרת זו לקיים גם מפגשים וכן להעביר לידיהם מעת לעת עדכונים והודעות שמפרסמת הפרקליטות לציבור ולתקשורת, על מנת שיכירו את הדברים. יובהר כי שופטים מכהנים ממילא אינם מתראיינים בתקשורת בענייני הפרקליטות או בכלל, וגם אינם מגיעים למפגשים אלה. פרקליט המדינה מייל עדכון לכל יוצאי הנהלת הפרקליטות בעבר המעדכן אותם כי הוא נפגש עם כמה מנהלים לשעבר כדי להתייעץ עמם בנושא המתקפות התקשורתיות על הפרקליטות שרבו לאחרונה, וביקש ממשתתפי הישיבה כי יסכימו להופיע בתקשורת כאשר עולה נושא הפרקליטות.”

פרקליט המדינה, עו”ד שי ניצן. צילום: משרד המשפטים

עוד ציינו בפרקליטות כי “המייל נשלח לרשימת תפוצה של כל המנהלים לשעבר, המונה עשרות מנהלים, ובכלל זאת הופץ בטעות גם לארבעה מנהלים לשעבר המכהנים כיום כשופטים, שנכללו ברשימת התפוצה הגנרית. מובן מאליו כי לפגישה לא הוזמנו שופטים מכהנים ואיש לא העלה בדעתו לבקש משופטים מכהנים להופיע בתקשורת. והבהירו “כי “בעקבות איתור התקלה”, הורה פרקליט המדינה ניצן להשמיט את שמות ארבעת השופטים המכהנים מידית מרשימת התפוצה. “המידע שהועבר למנהלים לשעבר היה מידע פומבי וגלוי ומעולם לא הופץ אליהם שום מידע שאינו פומבי”, נמסר. “במסגרת המייל לא נשלח דבר שלא פורסם בהודעות דוברות רשמיות, ואין פגם בעדכונם ובשיתופם של יוצאי הפרקליטות באתגרים הברורים בימים אלה, כנהוג וכמקובל בארגונים רבים אחרים”.

שר המשפטים אמיר אוחנה הגיב הבוקר לפרסום וכתב: “הפרקליטות שבתוך הפרקליטות – הוראות הפעלה”.

(ביקרו 39 פעמים, 1 ביקרו היום)