אינדקס האתרים המוביל והמקצועי בישראל. כל האתרים הכי שימושים ופופולריים במקום אחד.
בית חדשות גנץ: פועל לממשלת אחדות, אך לא מזניח שום אופציה לממשלה אחרת

גנץ: פועל לממשלת אחדות, אך לא מזניח שום אופציה לממשלה אחרת

יו”ר כחול לבן ח”כ בני גנץ התייחס היום (שישי) למשבר הפוליטי ואמר , “בעוד 5 ימים יסתיים פרק הזמן של המנדט שניתן לי על ידי הנשיא להקים ממשלה. אני פועל בנחישות להקים ממשלת אחדות רחבה וליברלית כפי שהציבור רוצה ובחר. במקביל אני לא מזניח שום אופציה לממשלה אחרת.”

“מחר אפגש עם נשיא המדינה לבקשתי, בכדי לדון איתו על האתגרים בהרכבת הממשלה ובכדי להסתייע בעצתו.” ציין גנץ.

גנץ התייחס גם לפגישתו עם ליברמן ואמר, “אתמול נפגשתי עם יו”ר ישראל ביתנו ח”כ אביגדור ליברמן. דנו באפשרויות שעל הפרק – וישנן אפשרויות כאלו. אני מעריך מאוד את עמידתו של ליברמן על עקרונותיו, והרצון שלו להקים ממשלת אחדות כפי שגם אני פועל להקים. אני מקווה שבשבוע הבא, נוכל לקדם מתווה משותף שימנע בחירות מיותרות ויקרות. במקביל התקדמנו השבוע בגיבוש קווי היסוד בנושאים שחשובים באמת לאזרחי ישראל- בבריאות, בחינוך, בדת ומדינה עם העבודה-גשר ועם ישראל ביתנו.”

“לגבי הליכוד”, הוסיף גנץ, “לצערי לא חלה שום התקדמות השבוע. כנראה שהלהט של נתניהו להרוויח עוד כמה חודשים על כיסא ראש הממשלה בוער בו יותר מאשר הדאגה לאזרחי ישראל. נתניהו רוצה בחירות אחרת אי אפשר להסביר את ההתנהלות שלו. כולנו זוכרים את הניסיון של נתניהו רק לפני חצי שנה להקים ממשלה צרה עם אבי גבאי עבור חסינות. כולנו זוכרים שפעל בשיתוף פעולה עם מפלגות שהיום הוא טוען שהן אינן לגיטימיות אפילו לקיום שיח עימן, בכדי לפזר את הכנסת. פעמיים הוא ניסה להשיג חסינות ונכשל. ינסה בעתיד – וייכשל שוב. חשוב לי שתדעו שבמשא ומתן יש לנו עקרונות וערכים, שלאורם אנו פועלים.”

גנץ פנה באופן ישיר לראשי המפלגות מבלוק הימין ואמר להם: “כולכם אנשים אחראים- אתם באמת מוכנים לתת לנתניהו לגרור את ישראל למערכת בחירות שלישית? זה מה שהבוחרים שלכם רוצים? זה מה שמגיע לחולים במסדרונות בבתי החולים? האם ניתן להעמיד את אתגרי הביטחון של ישראל ללא ידיים מנוסות, קבועות ויציבות על ההגה? שחררו את נתניהו ממחויבותו לבלוק ואפשרו לו לנהל מו”מ ישיר. מי שיקבל את קווי היסוד של כחול לבן והליכוד יוזמן להיכנס לממשלת אחדות לאומית.”

גנץ אף פנה ישירות לנתניהו ואמר לו, “נתניהו, ההיסטוריה לא תסלח לך אם בשל ההחלטה על כתב אישום תכניס את ישראל לסחרור נוסף. גם אתה יודע היטב בתוך תוכך, שראש ממשלה שהולך לבית המשפט בבוקר, לא יכול לנהל את הקבינט בערב. שים את ישראל לפני הכל, בוא למו”מ מהיר, בלי בלוק החסינות, ונהיה מוכנים לפשרות שיעמדו בעקרונותינו.”

גנץ התייחס בסיום למבצע הצבאי “חגורה שחורה” לחיסול בכיר הג’יהאד האסלאמי בהאא אבו אל-עטא ואמר, “השבוע חוסל מחבל בן מוות ונורו לעבר מדינת ישראל מאות טילים על ידי טרוריסטים צמאי דם. נסעתי לדרום ושמתי הכל בצד, כי יש רגעים מסוימים שצריך להתאחד למען המדינה. אני מצדיע לכוחות הביטחון על הפעולה הנחושה והמקצועית שלהם ולתושבי הדרום וכלל אזרחי ישראל על עמידתם האיתנה. אמשיך לתת גיבוי לדרג המדיני לכל פעולה שתכליתה שמירה על ביטחון ישראל וריבונותה. ובעתיד, אפעל בכדי שנביא סופסוף לשקט ארוך טווח בדרום.”

צילום: לע”מ
(ביקרו 14 פעמים, 1 ביקרו היום)