אינדקס האתרים המוביל והמקצועי בישראל. כל האתרים הכי שימושים ופופולריים במקום אחד.
בית חדשות מנהלת חברת הסעות הורשעה בגין עבירות מס ונשלחה לכלא

מנהלת חברת הסעות הורשעה בגין עבירות מס ונשלחה לכלא

מנהלת חברת הסעות הורשעה ב-650 עבירות של דרישת החזרי בלו כוזבים ובקיזוז מס תשומות בסכום כולל של מעל 750,000 ₪ – ונידונה לעשרים חודשי מאסר בפועל • העבירות בהן הורשעה בוצעו בזמן שהתנהל נגדה הליך בשל עבירות קודמות זהות

חברת שביט הסעות בע”מ, העוסקת בתחום המוניות, וסבטלנה גילמן, מנהלת החברה בפועל, הורשעו לאחרונה בעבירות לפי חוק הבלו וחוק המע”מ בסכום כולל העולה על 1.8 מיליון ₪. גילמן, המשמשת גם כמנהלת חשבונות בחברה, נידונה בין היתר לעשרים חודשי מאסר.

על פי גזר הדין, הואשמה גילמן בדרישה של לא פחות מ- 650 החזרי בלו כוזבים, בעבור רכישת סולר בשם החברה. כעולה מגזר הדין, גילמן איתרה במהלך השנים 2014-2016 מוניות שונות שאינן קשורות לחברה, ודרשה החזרי בלו בעבור הסולר ששימש לתדלוקן, וכך קיבלה במרמה החזרי בלו בסכום של מעל מיליון ₪ אשר שימשו לצרכיה. כמו כן, הואשמה גילמן בקיזוז מס תשומות מדו”חות החברה בין השנים 2013-2016 בסכום כולל של 768,741 ₪. מעשי המרמה של גילמן בוצעו תוך שימוש במסמכים כוזבים, וגרעו מהקופה הציבורית מעל ל- 1.8 מיליון ₪.

לגילמן, עבר פלילי בעבירות זהות, בגינן נידונה בשנת 2015 לשישה חודשי מאסר בעבודות שירות ומאסר על תנאי. לאור העובדה שהנאשמת ביצעה את העבירות בזמן ניהול ההליך הקודם, גזר עליה כבוד השופט ירון מינטקביץ מבית משפט השלום בירושלים, בין היתר, עשרים חודשי מאסר בפועל, שמונה חודשי מאסר על תנאי כל עוד לא תעבור על עבירות פשע, וארבעה חודשי מאסר על תנאי שלא תעבור עבירות עוון.

(ביקרו 8 פעמים, 1 ביקרו היום)