אינדקס האתרים המוביל והמקצועי בישראל. כל האתרים הכי שימושים ופופולריים במקום אחד.
בית חדשות “הכללים השתנו. מי שיורה על מדינת ישראל ביום, לא ישן בלילה”

“הכללים השתנו. מי שיורה על מדינת ישראל ביום, לא ישן בלילה”

מטוסי קרב של צה”ל תקפו הלילה (רביעי) בשטח סוריה עשרות מטרות צבאיות השייכות לכוח קודס האיראני ולצבא הסורי. המטרות כללו טילי קרקע-אוויר, מפקדות, מחסני אמל”ח ובסיסים צבאיים.

דובר צה”ל מסר כי התקיפה בוצעה בתגובה לשיגור הרקטות על-ידי כוח איראני משטח סוריה לשטח ישראל, וכוונה לפגוע בשטח ישראל.

במהלך התקיפה בוצע ירי של טילי קרקע-אוויר סורי על אף אזהרה ברורה שהועברה להימנע מירי זה. בעקבות כך הושמדו מספר סוללות הגנה אווירית סוריות.

בצה”ל הדגישו כי התקיפה האיראנית לעבר שטח ישראל אתמול היא הוכחה נוספת וברורה לתכלית הנוכחית האיראנית בסוריה. התבססות זו מהווה סכנה לביטחון ישראל, ליציבות האזורית ולמשטר הסורי.

כמו כן, צה”ל רואה במשטר הסורי נושא באחריות לנעשה בשטחו, ומזהיר אותו מלפעול או לאפשר פעולה נגד ישראל. פעולות מסוג זה יגררו תגובה חריפה.

“צה”ל ימשיך לפעול באופן תקיף ונחוש נגד ההתבססות האיראנית בסוריה. צה”ל נמצא במוכנות גבוהה למגוון תרחישים וימשיך לפעול ככל שיידרש למען ביטחונם של אזרחי מדינת ישראל. יש להישמע להנחיות פיקוד העורף שיעודכנו אם יידרש”, כך נמסר בהודעת דובר צה”ל.

קרדיט: דובר צה”ל

דובר צה”ל בערבית, סא”ל אביחי אדרעי כתב בעמוד הטוויטר שלו: “הלילה פתח צה”ל בתקיפות נרחבות במרכז דמשק כנגד יעדים איראניים וכוח קודס, בתגובה לירי 4 טילים שירה כוח איראני משטח סוריה, שיורטו אתמול.”

“התקיפות בוצעו כנגד 2 מטרות: המשטר הסורי שמארח את האיראנים. בעשור האחרון הושמדו סוללות טילי קרקע-אוויר מתקדמות, מחסני נשק, מטה ואתרי מכ”מ של המשטר. מטרה נוספת היא מוצב צבאי בסוריה של כוח קודס והמיליציות שלו, שם נפגעו מפקדות איראן ואתרי לוגיסטיקה באזור דמשק.”

עוד ציין כי “בין היעדים האיראניים שהותקפו, מפקדת פיקוד ובקרה גדולה בשדה התעופה הבינלאומי בדמשק, בסיס מיליציה שיעי גדול ויעדים לוגיסטיים אחרים.”

סא”ל אדרעי אמר כי “התקיפות התרכזו באזור דמשק – האזור ממנו שיגרו כוחות איראנים רקטות לעבר ישראל אתמול. ” הוא הדגיש כי “לא נקבל נוכחות הצבאית האיראנית בסוריה ואנחנו נחושים להתמודד איתה”.

שר הביטחון, נפתלי בנט,התייחס הבוקר לתקיפות צה”ל בסוריה הלילה ואמר כי “הכללים השתנו: מי שיורה על מדינת ישראל ביום, לא ישן בלילה. כך בשבוע שעבר וכך גם השבוע. המסר שלנו למנהיגי איראן פשוט: אינכם חסינים יותר. בכל מקום בו תשלחו את זרועות התמנון שלכם – אנחנו נגדע אותן. צה״ל ימשיך להוות חומת מגן לאזרחי ישראל”.


ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בנוגע לתקיפות בסוריה: “הבהרתי שמי שיפגע בנו – אנו נפגע בו. כך עשינו הלילה מול מטרות צבאיות של כוח קודס האיראני ומטרות צבאיות סוריות בסוריה, לאחר שאמש שוגרו משטחה רקטות לעבר ישראל. נמשיך לשמור בתקיפות על ביטחון ישראל.”

יו”ר כחול לבן, רא”ל (מיל’) ח”כ בני גנץ אמר בעקבות התקיפה בסוריה: “צה”ל גבה הלילה מחיר מהגרורות האיראניות בסוריה. עלינו לשמור ולחזק את ההרתעה בכל החזיתות. גם בתקופה פוליטית מעורערת נגבה כל פעולה אחראית של הממשלה שתחזק את ביטחון אזרחי ישראל”.

הסורים מדווחים כי בתקיפות הלילה של ישראל נהרגו לפחות 11 בני אדם, חלקם אזרחים.

(ביקרו 16 פעמים, 1 ביקרו היום)