אינדקס האתרים המוביל והמקצועי בישראל. כל האתרים הכי שימושים ופופולריים במקום אחד.
בית חדשות השר זאב אלקין: "איכות הסביבה מעל לפוליטיקה"

השר זאב אלקין: "איכות הסביבה מעל לפוליטיקה"

[ad_1]

חדשות סרוגים21.11.19 09:31  כ”ג בחשוון תשפ

השר זאב אלקין: "איכות הסביבה מעל לפוליטיקה"

  השר להגנת הסביבה בסיור עם ראש מועצת שומרון (צילום: דוברות מועצת שומרון)

השר להגנת הסביבה ח”כ זאב אלקין, נפגש השבוע עם ראש המועצה האזורית שומרון וסייר איתו בשומרון. בין השאר ביקר השר באיזור תעשייה שח”ק שבצפון השומרון, שם ראה את מתקן טיהור השפכים שהוקם וביקר במפעלים במקום. וכן ראה את המאחז אום ריחן הסמוך המזהם את הסביבה משום שאינו מחובר לתשתית ביוב מסודרת . בסוף הסיור קיים השר ישיבת עבודה עם ראש מועצת שומרון, בה השתתפו גם מנכ”ל המשרד להגנת הסביבה, מנהלי המחוזות. וכן מנכל המועצה האזורית שומרון, מנהלי האגפים, והצוות המקצועי במועצה.

במהלך הפגישה הציג השר את התוכנית האסטרטגית להגנת הסביבה ביו”ש. וקרא להחיל את התוכנית למרות ממשלת המעבר. לדבריו: “הזיהום לא מבדיל בין ימין לשמאל, בין ערבים ליהודים, אין סיבה לעצור את יישום התוכנית”

התוכנית גובשה עי המשרד להגנת הסביבה והיא כוללת טיפול במפגעים דוגמת ביוב זורם ואתרי פסולת בוערים, לצד פתרונות בנושאי מים ביו”ש, כולל מפגעים שמגיעים מיישובים פלסטיניים. והיא מתוקצבת בלמעלה ממיליארד שקלים

בסיכום הפגישה אמר השר “מועצה אזורית שומרון מצטיינת בתחום איכות הסביבה המועצה וראש המועצה פועלים בנחישות בתחומים השונים כדי להגן על הסביבה”, בין השאר ציין השר את התוכנית של המועצה להשקעה בהצבת תשתית ביוב מסודרת לכל יישובי המועצה, הפעילות לעצירת שריפות הפסולת בכפרים הפלסטינים באיזור הפוגעים בכל תושבי האיזור כולל השרון והשומרון, והפעילות הנחושה לעצירת בעיית הלישמניה באיזור.

יוסי דגן ראש המועצה: “נושא איכות הסביבה הוא אחד הנושאים החשובים ביו”ש. אנו יושבים בחבל ארץ יפהפה ומחובתנו לשמור עליו, עבור הדורות הבאים. התוכנית של השר להגנת הסביבה לשמירה על הסביבה בכל יהודה ושומרון היא תוכנית חשובה עבור כל מי שחבל הארץ הזה יקר לו. אני סבור שראוי שהממשלה תקדם אותו על אף ממשלת המעבר. לא ניתן להמשיך לעצור את החיים”[ad_2]
Source link

(ביקרו 1 פעמים, 1 ביקרו היום)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.