אינדקס האתרים המוביל והמקצועי בישראל. כל האתרים הכי שימושים ופופולריים במקום אחד.
בית חדשות "פייסבוק הייתה מאפשרת להיטלר לנהל בה תעמולה"

"פייסבוק הייתה מאפשרת להיטלר לנהל בה תעמולה"

[ad_1]

בנאום שהתקיים בליגה נגד השמצה (ADL) בניו יורק, תקף השחקן והקומיקאי סשה ברון כהן את פייסבוק ופלטפורמות מדיה חברתית נוספות, על כך שאפשרו הפצת שנאה ומידע שגוי.

השחקן, שתיאר את פייסבוק כ”מכונת התעמולה הגדולה בהיסטוריה”, טען כי החברה, שלא בוחנת בדקדוק מודעות פוליטיות ומאמתת אותן, הייתה מאפשרת להיטלר לנהל תעמולה בפלטפורמה שלה.

“פייסבוק, יוטיוב, גוגל, טוויטר ואחרות – מגיעות למיליארדים של אנשים”, טען השחקן והקומיקאי. “האלגוריתמים בהם הפלטפורמות האלה תלויות, מכוונים את סוג התוכן שמשאיר את המשתמשים מעורבים, ואלו סיפורים שפונים לאינסטינקטים הבסיסיים שלנו ומעוררים זעם ופחד”.

“זו הסיבה שחדשות מזויפות מקבלות יותר חשיפה מחדשות אמיתיות, מכיוון שמחקרים מראים ששקרים מתפשטים מהר יותר מהאמת”, טען ברון כהן. “וזה לא מפתיע שמכונת התעמולה הגדולה בהיסטוריה הפיצה את תאוריית הקונספירציה העתיקה ביותר בהיסטוריה – השקר שיהודים מסוכנים איכשהו”. והוא ציטט את המשפט המוכר: “רק תחשבו מה גבלס היה יכול לעשות עם פייסבוק”.

וברון כהן המשיך. “קחו את נושא המודעות הפוליטיות. למרבה המזל טוויטר סוף סוף אסרה עליהן, וגם גוגל מבצעת שינויים. אבל אם תשלמו לפייסבוק, היא תריץ כל מודעה “פוליטית” שתרצו, גם אם זה שקר. והיא אפילו תעזור לכם למקד את השקרים האלה למשתמשים שלהם לטובת השפעה מקסימלית. תחת ההיגיון המעוות הזה, אם פייסבוק הייתה קיימת בשנות ה-30, זה היה מאפשר להיטלר לפרסם מודעות של 30 שניות על ה’פתרון’ שלו ל’בעיה היהודית'”. 

“הגיע הזמן סוף סוף לקרוא חברות האלה מה שהן באמת – המו”לים הגדולים בהיסטוריה. והנה רעיון עבורן – צייתו לסטנדרטים בסיסיים ושיטות עבודה בדיוק כמו שעיתונים, מגזינים וחדשות טלוויזיה עושים מדי יום”.

“בסופו של דבר, הכל מסתכם באיזה סוג עולם אנחנו רוצים”, אמר השחקן. “בנאומו אמר צוקרברג כי אחת ממטרותיו העיקריות היא ‘לקיים הגדרה רחבה ככל האפשר של חופש הביטוי’. עם זאת, החירויות שלנו אינן רק מטרה בפני עצמן, הן גם האמצעי למטרה אחרת – הזכות לחיים, חירות ורדיפה אחר אושר. אולם כיום זכויות אלה מאוימות על ידי שנאה, מזימות ושקרים”. וכאן הוא פנה לצוקרברג והציע לו מטרה אחרת לחברה: “לוודא שאנשים לא מוטרדים ונרצחים בגלל מי שהם, מאיפה הם הגיעו, את מי הם אוהבים ואיך הם מתפללים”.

“אם נתעדף אמת על פני שקרים, סובלנות על פני דעות קדומות, אמפתיה על פני אדישות ומומחיות על פני בורות – אז אולי, רק אולי, נוכל לעצור את מכונת התעמולה הגדולה ביותר בהיסטוריה, נוכל להציל את הדמוקרטיה, עדיין יהיה לנו מקום לדיבור חופשי ולהבעה חופשית, והכי חשוב, הבדיחות שלי עדיין יעבדו”.

[ad_2]
Source link

(ביקרו 1 פעמים, 1 ביקרו היום)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.