אינדקס האתרים המוביל והמקצועי בישראל. כל האתרים הכי שימושים ופופולריים במקום אחד.
בית חדשות שקד: המנדט להרכבת הממשלה נקבע ע"י הכנסת בלבד

שקד: המנדט להרכבת הממשלה נקבע ע"י הכנסת בלבד

[ad_1]

שקד: המנדט להרכבת הממשלה נקבע ע"י הכנסת בלבד

  (צילום: סרוגים)

יו”ר הימין החדש ח”כ איילת שקד יצאה כנגד התערבות אפשרית של היועץ המשפטי לממשלה למנוע את הרכבת הממשלה על ידי ראש הממשלה נתניהו, וקראה לו להשאיר זאת בידי הכנסת או נשיא המדינה בלבד.

בכנס לשכת שמאי מקרקעין במלון דן אילת, אמרה שקד כי  “אנו נמצאים בימים לא פשוטים וחובתנו כהנהגה לשמור על מדינה מתפקדת. כל מחנה רואה את המציאות בצורה הפוכה מהמחנה השני, אבל ידענו תקופות קשות הרבה יותר וגם מזה נתחזק”.

עוד באותו נושא

דיווח: מנדלבליט יודיע- נתניהו יכול להקים ממשלה


23

החוק מאפשר לראש ממשלה לכהן עד הרשעה חלוטה אך במערכת המשפטית מעלים כי בג”ץ יתערב בהליך הדמוקרטי וחרף החוק – לא יאפשר זאת. על כך קראה שקד “למערכת המשפט, הן ליועמ”ש והן לבג”צ, השאירו את מערכת המשפט מחוץ לפוליטיקה”.

היא הסבירה כי “המנדט להרכבת הממשלה נקבע ע”י הכנסת או ע”י הנשיא ועל ידיהם בלבד”, ואילו קידום של מהלך שכזה יהיה “דריסה של חוק היסוד או עיוותו היא טעות גדולה והיא תגרום לריסוק אמון הציבור במערכת המשפטית”.

על פי הפרסום בYNET מוקדם יותר, גורמים משפטיים בצלאח א-דין מעריכים כי מנדבליט ידגיש חוות הדעת לפיה קיימים קשיים משפטיים לכך שנתניהו, תחת כתב אישום כל כך חמור לא יכול וראוי להקים ממשלה.

יחד עם זאת על פי הדיווח, הוא לא יאמר שיש מניעה חוקית שכן חוק יסוד הממשלה החריג במיוחד את ראש הממשלה שיכול לכהן בתפקיד עד פסק דין סופי.[ad_2]
Source link

(ביקרו 1 פעמים, 1 ביקרו היום)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.