אינדקס האתרים המוביל והמקצועי בישראל. כל האתרים הכי שימושים ופופולריים במקום אחד.
בית חדשות הורי הילדים שנספו בשרפה בדירה שבנתניה שחזרו: "רצתי לכיוון החדרים – המיטה בערה"

הורי הילדים שנספו בשרפה בדירה שבנתניה שחזרו: "רצתי לכיוון החדרים – המיטה בערה"

[ad_1]

ביום שישי אחר הצהריים ביתם של אופיר וציפי אוחנה עלה באש, כשהם וכל ששת ילדיהם בפנים. ההורים הצליחו להוציא ארבעה ילדים, אך רפאל בן ה-5 ואליעזר בן ה-3 נכלאו בחדרם, חולצו במצב אנוש והרופאים נאלצו לקבוע את מותם. בשיחה עם חדשות שחזר האב את האירוע הקשה: “רצתי לכיוון החדרים, המיטה בערה לא יכולתי להיכנס”. בתוך כך, בכיבוי אש העלו טענות שהמבנה הבעייתי הגביר את התפשטות השרפה, אך ההורים טוענים שהם חיכו במבנה הזמני עד לקבלת דירה מעמידר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם – היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

“אין לי מילים. אני אתמול קברתי שניים בטלית לבנה”, סיפרה האם. “הם עשו לי אור בבית, ואין לי עכשיו שום אור. נהייה לי שחור”. אופיר שחזר: “שעה לפני שבת הכנתי את המיחם, באתי להסתובב לצעוק ‘שבת’ לכבות מסכים לכבות מכשירים. אני מסתובב – אש ועשן לפנים. רצתי לכיוון החדרים, אשתי ברחה עם הארבעה לכניסה הראשית. היה מלא עשן שמה, היה חושך המיטה בערה לא יכולתי להיכנס”.

“הפיח היה מהתקרה עד חצי מטר מהרצפה”, המשיך אופיר. “ניסיתי להתכופף אבל לא יכולתי לעשות שום.. לא ביצעתי שום אומץ, פשוט התקשרנו למכבי אש. באו הכבאים, הדלת הייתה פתוחה הם הוציאו אחד, אמרתי תראה אם יש שם עוד מישהו, אני חשבתי שרפאל היה עם אשתי. אני הבנתי שהם לא שרדו את זה מהשאיפה של העשן”.


זירת שרפה בנתניה
זירת השרפה בנתניה | צילום:
באדיבות קבוצת קומיוניקישן

ההורים עוד לא הספיקו אפילו לעכל את האסון, אך צוותי החקירה של כיבוי אש חושדים שהמבנה המאולתר של הדירה שבה התגוררו, חדרי שינה ללא חלון, גג שעשוי מפח וחדרים ללא גלאי עשן – הגבירו את התפשטות השרפה.

גרו ביחידה של ההורים והמתינו לבית מעמידר

הורי המשפחה, שסובלים מנכות, טוענים כי מדובר בבית מגורים זמני, חלק מהבית של הוריו של אופיר, שאליו הגיעו רק משום שלא קיבלו את הדיור שהגיע להם מעמידר. “תראה זה שני חדרים שהוספו לבית”, הסביר אופיר. “אני פשוט שנים רץ אחרי עמידר לקבל דירה, יש לי 75% נכות, יש לי זיכיון לדירה, אני מארגן שנים מסמכים פשוט אף אחד לא עונה שמה”.

במשטרה פתחו בחקירה לבירור נסיבת מותם של רפאל ואליעזר ז”ל, אך עד כה לא הוחלט אם לפתוח בהליך פלילי נגד ההורים. במשטרה ממתינים לדוח הסופי של חוקר השריפות מטעם כוחות כבאות והצלה. אמש גם ביקשה המשטרה לבצע נתיחה שלאחר המוות כדי לקבוע את סיבת מותם של הילדים, אך בשל התנגדות ההורים היא בסופו של דבר חזרה בה.


שרפה בבית משפחה בנתניה
הבית לאחר השרפה | צילום:
דוברות כבאות והצלה

“אני חושב שטוב עשתה המשטרה שחזרה בה מהכוונה הראשונית לנתח את גופות הילדים”, אמר בתגובה עורך הדין, איתמר בן גביר. “אני הבהרתי למשטרה שאין שום נימוק שבדין כדי לנתח את הגופות הללו, אין עבירה פלילית, וניתוח של הגופות רק היה יוצא פגיעה על פגיעה למשפחה, שעברה טרגדיה כל כך נוראית. אם הצלחנו להקל במעט מהסבל הכל כך קשה של הטרגדיה הזו, דיינו”.

מחברת עמידר נמסר בתגובה: “אנו משתתפים בצערה הכבד של משפחת אוחנה. מבדיקתנו עולה כי לפני כשבוע המשפחה הגישה בקשה לדיור ציבורי וקיבלה זכאות לסיוע בשכר דירה. זכאות זו לא מומשה על ידי המשפחה, מאחר שלא היציגה חוזה שכירות, שהינו תנאי נדרש לקבלת הסיוע”.

[ad_2]
Source link

(ביקרו 1 פעמים, 1 ביקרו היום)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.