אינדקס האתרים המוביל והמקצועי בישראל. כל האתרים הכי שימושים ופופולריים במקום אחד.
בית חדשות אהוד ברק הזהיר את נתניהו: מנדלבליט נאמן רק לעצמו

אהוד ברק הזהיר את נתניהו: מנדלבליט נאמן רק לעצמו

[ad_1]

אהוד ברק הזהיר את נתניהו: מנדלבליט נאמן רק לעצמו

  Tomer Neuberg/FLASH90

האם נבואתו של ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק התגשמה? בהקלטות שהתפרסמו באוגוסט 2015, אמר ברק לנתניהו: “שמע, הוא יהיה נאמן לך כמו כלב”, אבל עם נורה אדומה: “בסוף הוא משרת את עצמו”.

בהקלטות שנחשפו בערוץ 2 דאז בכתבה של רוני דניאל, במהלך ראיונות שהעניק ברק למחברי הביוגרפיה שלו “מלחמות חיי”, מותח ברק ביקורת על מזכיר הממשלה דאז אביחי מנדלבליט. 5 חודשים בלבד טרם מינויו ליועץ המשפטי לממשלה.

הסיבה לביקורת של ברק: תפקידו של מנדלבליט כפרקליט הצבאי הראשי בפרשת הרפז.

עוד באותו נושא

נתניהו שוקל להגיע להפגנת התמיכה בו ביום שלישי


3

ברק: מנדלבליט יהיה נאמן כמו כלב אבל ברגע האמת אתה לא יודע מה הוא

בראיונות שהעניק ברק לאילן כפיר ודניאל דור, מתייחס ברק לתפקודו של מנדלבליט ויחסיו עם ראש הממשלה נתניהו בהקשר לפרשת הרפז ולרצונו של מנדלבליט להיות היועץ המשפטי לממשלה.

לשאלת אילן כפיר איך נתניהו מסביר את זה שמנדלבליט עדיין בתפקיד למרות פרשת הרפז, עונה ברק: “ביבי הוא חלש, הוא לא רוצה לעשות צעדים קשים אם לא מכריחים אותו”.

לדבריו, מי שיזם את מינויו של מנדלבליט (“נשתל שם”) היה שר המשפטים דאז יעקב נאמן.

בנוסף, ברק הוסיף אזהרה חמורה לנתניהו: “אני הזהרתי את ביבי לפני כן”, אמר ברק, “אמרתי לו: שמע, הוא יהיה נאמן לך כמו כלב, אבל ברגע האמת אתה לא יודע מה הוא יהיה ובסוף הוא משרת את עצמו”.

כזכור, גם היועץ המשפטי לממשלה דאז, יהודה ויינשטיין, פנה לראש הממשלה נתניהו שישקול את המשך כהונתו של אביחי מנדלבליט כמזכיר ראש הממשלה בעקבות פרשת הרפז.

במכתב שפורסם נכתב על ידי וינשטיין כי אינו קובע כי יש מניעה משפטית להמשך תפקידו של מנדלבליט אך מדובר ב-“כתם ערכי-נורמטיבי, מנדלבליט לא קיבל על עצמו את האפשרות כי פעל שלא כהלכה וממילא גם לא הביע חרטה כלשהי על אלו ממעשו. בהתנהלות זו יש לטעמי כדי להטיל דופי באמינותו של מנדלבליט”.[ad_2]
Source link

(ביקרו 1 פעמים, 1 ביקרו היום)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.