אינדקס האתרים המוביל והמקצועי בישראל. כל האתרים הכי שימושים ופופולריים במקום אחד.
בית חדשות סער: נתניהו לא יוכל להקים ממשלה גם אם יתקיימו בחירות שלישית ורביעיות

סער: נתניהו לא יוכל להקים ממשלה גם אם יתקיימו בחירות שלישית ורביעיות

[ad_1]

בכיר הליכוד גדעון סער התראיין הבוקר (שני) לכאן רשת ב’ ואמר: “נתניהו לא יוכל להקים ממשלה גם אם יתקיימו בחירות שלישיות ורביעיות. הוא היה צריך להסיק מסקנות”. סער בירך על הסכמתו של ראש הממשלה לקיים פריימריז במפלגה וציין כי “חשוב לקיימם בתוך הזמן של 21 הימים כדי למנוע בחירות שלישיות שימנעו את המשך הרעל בעם”. עוד הוסיף: מאמין שאם אנצח בפריימריז – אוכל להקים ממשלה בכנסת הנוכחית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם – היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בהמשך דבריו התייחס סער להפגנות התמיכה המתוכננות בראש הממשלה ואמר: “חמור בעיניי שמנגנון התנועה, שעובדים שמקבלים שכר מהמיסים וחבריי משלמים, פועלים לארגן הפגנות נגד מה שמכונה ניסיון הפיכה שלטונית. אני גם מקווה שהידיעות לפיהן ראש הממשלה ישתתף בהפגנה כזאת אינן נכונות”.

בכיר הליכוד התייחס למתקפה נגדו מצד חברי מפלגתו – ובראשם ח”כ ניר ברקת. “הוא הגיע אלינו מקדימה אחרי שתמך בהתנתקות ואוסלו – שיפגין צניעות. הוא התנגד לפריימריז אבל הציע בחירות לממלא מקום – לזה התכוונתי בזיגזוגים ובמצמוצים ולא חלילה לתיקים שלו. אי אפשר להטיח רפש כשרק אתמול הגעת בחבר מפלגה ותיק שרק רוצה בחירות דמוקרטיות. אני אתמודד מול יו”ר התנועה בנימין נתניהו”. 

“יש מסע הכפשות נגדי ונגד משפחתי, מי שעוקב אחר הרשתות מבין שיש איום באלימות”, הוסיף סער. “אלה לא דברים שאני שופט בהם, יש גופים שמחליטים. כל זה לא ירתיע אותי מלעשות את הדבר הנכון עבור הליכוד. אני מאמין שגם אם יש אנשים בליכוד שלא מבינים את מה שאני עושה -הם יבינו אותי בעתיד. אם לא נחזור לבסיס של המפלגה אנחנו נגיע למקומות שאנחנו לא רוצים. יש לי כבוד רב לראש הממשלה והוא עתיר זכויות. אבל כרגע צריך לעשות כל מה שצריך כדי לדאוג לשמור על השלטון”. 

ח”כ מהליכוד ניר ברקת אמר הבוקר בריאיון לגלי צה”ל: “זה ברור לעין שנעשה פה ניסיון להדיח את ראש הממשלה”, אמר ברקת. “קריאה לפריימריז מיד בטענה שראש הממשלה שלנו נכשל – לנסות להדיח ראש ממשלה מכהן זה בלתי מתקבל על הדעת. כחול לבן מחכים לניסיון המרד הזה ואני חושב שבמהלך היומיים האחרונים המרד הזה נכשל. אך אחד לא רוצה בחירות שלשיות אבל לנסות להדיח ראש ממשלה מכהן שנבחר בבחירות דמוקרטיות בשעה הקשה ביותר? ראש ממשלה חף משפע עד שיוכח אחרת והחוק מאפשר לו להמשיך לתפקד, ראש הממשלה גם הסכים למתווה הנשיא ולנבצרות ולכן אני מציע – מרד לא יהיה פה”.

“עד סיום ה-21 יום לא יהיו פריימריז, יש לנו התחייבות לחצי מעם ישראל שהעדיף את נתניהו”, הוסיף ברקת ובהמשך דבריו פירט על המתווה שגיבש: “אני הצעתי מתווה אחר שלא מדבר על הדחת ראש הממשלה אלא מציע לייצר פריימריז לממלא מקום ראש ממשלה. ההשראה לכך היא המודל האמריקני, גם שם יש נשיא וסגן נשיא שהולכים ביחד ובמקרה של נצברות ממלא המקום נכנס אוטומטית למקומו. אם מחפשים באופן יצרתי לייצר מתווה פנימי ליכודי – זה מתווה קלאסי שמאפשר לראש הממשלה לתת את הגיבוי שהוא צריך וגם שתהיה המשכיות בתוך התנועה”. 

אמש ח”כ ברקת תקף במרומז את סער, שקרא במהלך ריאיון ל”פגוש את העיתונות” לקיים בחירות מקדימות בליכוד – וזאת, לטענתו, משום שנתניהו שמואשם בפלילים לא יוכל להקים ממשלה. “חברים מבית מתואמים די בגלוי במסרים עם חברי כנסת מהשמאל, ומנסים לשדל ח”כים מהליכוד לערוק ולהקים בקולותיהם ממשלת שמאל”, אמר ברקת, שהתייצב לצד נתניהו ותקף את ההתנהלות בתיקיו: “מבקש לחזק את ידיו של רה”מ, צריכים להתייצב לצדו, לא לחרוץ את דינו ובוודאי נוכח הכשלים החמורים שנתגלו בחקירה ודורשים טיפול יסודי ועמוק”.

בכיר הליכוד גדעון סער לא נשאר חייב – ופרסם תגובה לדברים של ברקת בטוויטר: כשנלחמתי עבור הליכוד, שנותר עם 12 מנדטים – ברקת חגג עם שמפניות במטה ‘קדימה’ בה היה חבר. אחרי כמה ימים בכנסת ברקת עושה קמפיין כביכול ל’ספר’ או ל’ממלא מקום יו”ר התנועה’ וכדי להוכיח שהוא קיים מנהל קמפיין הסתה נגדי. ברקת, תלמד: ליכודניקים לא קונים בכסף ומנהיגות לא בזגזוגים ומצמוצים”.

 

[ad_2]
Source link

(ביקרו 1 פעמים, 1 ביקרו היום)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.