אינדקס האתרים המוביל והמקצועי בישראל. כל האתרים הכי שימושים ופופולריים במקום אחד.
בית חדשות זינוק של 7% בחצי שנה: זו העיר שיהיה לכם הכי קשה לשכור בה דירה

זינוק של 7% בחצי שנה: זו העיר שיהיה לכם הכי קשה לשכור בה דירה

[ad_1]

כמו במזג האוויר, גם במחירי השכירות החורף עוד לא ממש הגיע השנה: מסקירה חדשה של השמאי אוהד דנוס, שכוללת בתוכה גם את הנתונים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, נראה שבניגוד לציפייה – המחירים בערים השונות רק ממשיכים לעלות. בזמן שהמומחים מתקשים להצביע על הסיבה המרכזית לכך – מחירי השכירות ברחבי הארץ עלו בתקופה האחרונה ב-1.5% בממוצע.

לצפייה בקובץ הנתונים המלא לחצו כאן 

בתל אביב נרשמה עליית המחירים הגבוהה ביותר: 7% בממוצע בתוך חצי שנה בלבד. בראש טבלת ההתייקרות נמצאות דירות בנות 3 חדרים ,שהתייקרו מ-6,000 שקלים, ל-6,600 שקלים בחודש.

גם בירושלים נרשמה עלייה של כ-6%. שם, דווקא דירות של 2 חדרים משכו את השוק למעלה, ועלו ממחיר של 3,000 שקלים לפני חצי שנה ל-3,300 שקלים היום. 

בבאר שבע המחירים עלו ב-5% בממוצע, כשהדירות הגדולות הן בעיקר אלה שהתייקרו. השכירות הממוצעת לדירת 5 חדרים בבירת הנגב עלתה מ-4,100 שקלים ל-4,500 שקלים בחודש. 

בפתח תקווה ובנתניה, לעומת זאת, נרשמה ירידה במחירים. הירידה בהיקף העסקאות בפתח תקווה הובילה לצניחה של מחירים ב -7.3%. מי שנפגעו מכך הן בעיקר דירות קטנות, של 2 חדרים, שרק לפני חצי שנה הושכרו תמורת 3,100 שקלים – ועכשיו מושכרות במחיר ממוצע של 2,800 שקלים.

גם בנתניה נרשמה ירידה דומה של 7.6%. במקרה הזה, מי שמשכו את המחירים למטה הן דירות 3 חדרים, שמחירן ירד מ-4,000 שקלים לפני חצי שנה ל-3,400 שקלים בלבד היום. 

 

[ad_2]
Source link

(ביקרו 1 פעמים, 1 ביקרו היום)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.