אינדקס האתרים המוביל והמקצועי בישראל. כל האתרים הכי שימושים ופופולריים במקום אחד.
בית חדשות פרשת רצח תאיר ראדה: העדות החדשה של א"ק

פרשת רצח תאיר ראדה: העדות החדשה של א"ק

[ad_1]

א”ק, שנחשדה ברצח הנערה תאיר ראדה, זומנה למשרדי היחידה המרכזית של מחוז חוף במשטרה והתבקשה למסור עדות בפרשה – על אף הרשעתו של זדורוב. הבוקר (שלישי) פורסמו ב”ידיעות אחרונות” תמליליה – שהעלו לטענת סנגורו של זדורוב, לא מעט סימני שאלה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם – היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי הטענה, במהלך השנים חזרה א”ק על גרסתה בפני שותפתה לחדר בבית החולים הפסיכיאטרי שבו אושפזו שתיהן, אלא שהשותפה לחדר התאבדה ולא ניתן היה לאמת איתה את הדברים.


הדרישה של א"ק: סגרו את התיק נגדי
“לא אמרתי לה על שום מעורבות ברצח”, א”ק | צילום:
מתוך “צל של אמת”, ערוץ 8, HOT‎, חדשות

הרקע לזימונה של א”ק הוא תצהיר שהגישה לבית משפט, במסגרת תביעה אזרחית נגד אחת מחברותיה לשעבר. “זכור לי שבעקבות לחץ שהפעילה עליי הנתבעת, אמרתי לה דברים על מעורבות שלי כביכול ברצח תאיר (דבר שכמובן מנותק מהמציאות), אך אינני זוכרת מה היה תוכן הדברים המדויק” – נכתב באותו תצהיר.

אלו התמלולים כפי שנחשפו הבוקר בידיעות אחרונות:

בתחילת עדותה הכחישה א”ק: “אין מצב שאמרתי לה שאני הרוצחת. אין מצב שאמרתי לה שאני רצחתי מישהי. תאיר, או מישהי בכלל”.
חוקרת: “ולא יכולת לתת פרטים שקשורים לרצח?”.
א”ק: “מה פתאום פרטים?”.
בהמשך החקירה טענה א”ק שאמרה את הדברים לחברתה בגלל לחץ שהפעילה עליה ונועד לשכנע אותה להסכים לבדיקת פוליגרף.
חוקרת: “כשהיא שאלה אותך על עניין הפוליגרף מה ענית לה?”.
א”ק: “לא עניתי לה בהתחלה. כשהיא התחילה ללחוץ, אמרתי אולי בסדר. אולי, לא יודעת. או שערות או פוליגרף. משהו מזה כבר התחלתי להסכים. ואז אמרתי לה ‘לא’, כמו שאני אומרת גם עד היום ‘לא’, ולנצח גם”.
חוקרת: “בהתחלה הסכמת”.
א”ק: “היא כאילו ממש הלחיצה אותי. התחילה לצרוח עליי. למיטב זכרוני גם אמרתי לה שאני מפחדת, שאם אני עשיתי את זה ואני לא זוכרת את זה, אז מה יהיה? כי היא כל כך לחצה עליי.. עם כל ה־’יש לנו עדויות’. אמרתי לה ‘אני לא זוכרת את זה, ואם כן זה מפחיד, כאילו מה את רוצה ממני?’. אבל אין מצב. זה מטופש. בכל מקרה זה מה שאני זוכרת מהריב הזה”.
חוקר: “בתצהיר במסגרת תביעה אזרחית את מאשרת כי סיפרת בעבר על מעורבות שלך ברצח של המנוחה תאיר ראדה”.
א”ק מכחישה: “לא אין מצב”.
החוקר מראה לה את התצהיר שהיא חתמה עליו ומצטט ממנו: “אמרתי לה דברים על מעורבות שלי כביכול ברצח תאיר”.
א”ק: “אני לא אמרתי לה על שום מעורבות ברצח תאיר ראדה”.
חוקר: “מה הדברים שסיפרת לה?”.
א”ק: “לא סיפרתי לה כלום. אמרתי לה שיכול להיות שאני לא זוכרת אם… בטח לא אמרתי לה שאני מעורבת ברצח, ובטח לא אמרתי לה פרטים. זה מגוחך. הרי לא אמרתי ‘היי, אני מעורבת ברצח את יודעת את זה?'”.
החוקר מציג לא”ק את עדות החברה, שהציעה לה להיבדק בפוליגרף כהכנה לסדרה “צל של אמת”.
חוקר: “אמרת שאת לא מעוניינת ואני מצטט משפט שאמרת לה ‘אני מפחדת שיגלו שזה באמת אני’.
א”ק: “שזה בטח המשך למשפט שאמרתי לה שאני לא זוכרת, ואם כאילו יכול להיות שעשיתי משהו שאני לא זוכרת”.
חוקר: “אמרת לה את המשפט הזה?”
א”ק: “לא יודעת, אולי. אתה שואל אותי אם אני זוכרת במדויק? אני רק זוכרת את הריב הזה שהיא דחקה אותי לפינה. יכול להיות. וגם אם כן?”.
חוקר: “למה אמרת את זה?”.
א”ק: “מאיפה אני יודעת? בגלל שהיא צרחה עליי באותו יום”.
חוקר: “אבל למה את צריכה להוציא את המשפט, ‘אני מפחדת שיגלו שזאת אני’?”.
א”ק: “כי אם בן אדם באמצע החיים, ואתה בכלל אמן, ואתה גם… עזוב שאתה גם חולה נפש. אם צורחים עליך ומנסים לשכנע אותך במשך שנה שאתה רוצח ונותנים לך פרטים, ואז היא מתחילה לצרוח עליך שאתה רוצח, שיש לה הוכחות, ‘אתה רוצח. זה בוודאות. בואי תעשי פוליגרף אם את רוצה’. אמרתי לה כן. אמרתי לה שאני מפחדת. ואני יודעת שזאת לא אני.. אני יודעת, זה שטויות. אבל כאילו אמרתי לה שזה מפחיד. זה משהו שמביאים לחקירה עליו?”.
חוקרת: “זה רק מילים מבחינתך?”.
א”ק: “ברור שזה רק מילים. אני לא מאמינה שעל זה מביאים אותי”.
חוקרת: “אנחנו לא חוקרים אותך לעצם אם עשית או לא עשית, אלא לצורך הדיוק של האמירה שלך, בסדר?”.
חוקר: “הייתה לך את האפשרות לנתק קשר איתה”.
א”ק: “נכון”.
חוקר: “למה המשכת לדבר איתה?”.
א”ק: “כי אני מפגרת”.
חוקר: “מרגע שהיא הייתה קוראת לך רוצחת, שיש הוכחות נגדך, שיש עדים נגדך, למה המשכת לדבר איתה?”.
א”ק: “אחרי זה אני לא בטוחה כמה המשכתי לדבר איתה או להיות חברה שלה”.
חוקר: “לפי העדות שלה המשכתם לדבר גם אחרי הסדר, שזה חודש”.

עו”ד ירום הלוי, סנגורו של זדורוב, מסר בתגובה: “חקירתה של א”ק בפעם השנייה בשנתיים האחרונות מבלי להזהירה שהיא חשודה ברצח תאיר ז”ל, היא שערורייה, שאף חושפת הפעם בראש חוצות את העובדה המזעזעת שהפרקליטות הנחתה את החוקרים להעניק לא”ק בכל מקרה, חסינות מהעמדה לדין, וזאת בלי קשר לשאלת אשמתה ברצח תאיר, ואף להודיע לה זאת כדי שלא תהיה מודאגת חלילה שמשהו בדבריה, ולו גם הפללה ברצח, יגזול מהחופש שלה.


עורך דין ירום הלוי
עו”ד ירום הלוי | צילום:
מתוך “עובדה”

מצפייה בסרט החקירה מלפני חודשיים, שקיבלתי רק אתמול, עולה כי א”ק הודתה בפני החוקרים שאכן אמרה לחברתה בשנת 2015 כי היא – א”ק – לא רוצה להיבדק בפוליגרף לסדרה ‘צל של אמת’ משום שהיא מפחדת שהבדיקה תגלה כי היא אכן רצחה את תאיר! למרות תשובה מפלילה זו, החוקרים לא רק שלא חקרו אותה באזהרה אלא הודיעו לה שכלל לא מעניין אותם, והם אינם בודקים, אם היא רצחה את תאיר או לא, וכי היא יכולה להרגיש חופשיה לומר מה שבא לה ואיך שבא לה”.

 עורכי הדין דניאל חקלאי ותומר שוורץ שמייצגים את א”ק מסרו: “א”ק אכן זומנה לחקירה לפני שלושה חודשים. היא לא נחקרה כחשודה. היא לא נחקרה תחת אזהרת חשוד. מדובר במסירת עדות נוספת שבמסגרתה היא שבה וחידדה מכלול נקודות שעלו גם בעבר. נזכיר שבדיקת פוליגרף אינה קבילה במשפט פלילי. אין סיבה לעבור בדיקת פוליגרף. מדובר במכשיר בעייתי מבחינת אמינותו. נזכיר שוב ושוב: לא קיים שום קשר בין א”ק לבין הרצח המחריד של תאיר ראדה ז”ל. מעולם לא נמצאה ראיה מדעית שקושרת ישירות בינה לבין זירת הרצח. הן דגימת הדנ”א והן טביעת האצבע שניטלו מגופה ביוזמתה ומרצונה החופשי ובהתאם לבקשותינו החוזרות ונשנות – אינן תואמות לשרידי הדנ”א וכן לטביעות האצבע שנמצאו בזירת הפשע. הן בתא השירותים עצמו והן במתחם קומת תאי השירותים לא נמצאה שום ראיה מדעית תואמת לגופה של א”ק.

“טענת א”ח כי א”ק רצחה את תאיר טומנת בחובה כזב מוחלט. מדובר בהוצאת דיבה חמורה. היו מתמודדי נפש שונים שסיפרו לא אחת באוזני אחרים שביצעו מעשי רצח שכלל לא ביצעו. גם בפרשת הרצח האיומה הזו היו מספר מתמודדי נפש כאלו. מדובר במתמודדת נפש ואמנית שמבקשת לחיות את חייה בשקט ובשלווה ככל הניתן. משטרת ישראל יודעת זאת היטב. פרקליטות המדינה יודעת זאת היטב. חקירתה הייתה קצרה, ממוקדת, בהירה וללא כל חשד. היא שוחררה בתום חקירתה ללא תנאים מגבילים כמובן”.

[ad_2]
Source link

(ביקרו 1 פעמים, 1 ביקרו היום)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.